پلن‌های پشتیبانی پیشرفته

راه‌حل‌های طراحی شده در پشتیبانی پیشرفته پارس‌ژن به منظور کاهش زمان خرابی ، بهبود رضایت کارمندان و افزایش فرصت های درآمدی موسسه پژوهشی شما ایجاد شده‌اند.

محافظت

برنامه سرویس و محافظت پیشرفته به شما اجازه می دهد که تعادل بین ساعات کاری سیستم ها و هزینه های ایجاد شده را برقرار کنید. این برنامه شامل خدمات و امور حفاظتی و پشتیبانی به همراه قطعات و ایاب و ذهاب می باشد.

نگهداری پیشگیرانه

یک برنامه که راه حل های پیشرفته ای را مانند محافظت پشتیبانی کرده و علاوه بر آنکه شامل برنامه تعمیر و نگهداری می باشد شامل برنامه ها و ارائه مدارک انطباق نیز می باشد.

سیستم‌های تحت پوشش

اولترا فریزرها

سانریفیوژها

انواع میکروسکوپ های نوری

نرم افزارهای سیتوژنتیک

نرم افزارهای پاتولوژی

دستگاه های معمول آزمایشگاهی

تماس با تیم فنی

پاسخ به سوالات متداول

سوالات متدوال در مورد

سانتریفیوژها

بله، برنامه ریزی سانتریفیوژها به سادگی انجام میشود. در اکثر مدلها، برنامه ریزی سانتریفیوژ برای دسترسی و اجرای سریع عملیات انجام میشود.

روتورهای swing-out معمولا برای سرعت های 5000دور در دقیقه استفاده میشوند اما روتورهای fix angle معمولا برای سرعت 30000 دور دردقیقه و بالاتر استفاده میشوند.

مانند هر قطعه تجهیزاتی که به شدت مورد استفاده قرار میگیرد ، هرچه بیشتر از آن استفاده شود ، بطور منظم بیشتر نیاز به سرویس خواهد داشت. ما به طور کلی یک بار سرویس سالانه را توصیه می کنیم.

این مورد به دلیل تعادل نادرست روتورها و یا بوکت ها و آداپتورها ایجاد می شود ، به عنوان مثال قرار دادن لوله ها در یک بوکت در روتوری با ظرفیت 4 بوکت، یا قرار دادن یک لوله در یکی از آداپتورهای روتور Fixed angle. عدم تعادل می تواند به سانتریفیوژ آسیب بزرگی وارد کند اگرچه سنسور عدم تعادل به طور معمول سانتریفیوژ را متوقف می کند تا از آسیب بیشتر به سانتریفیوژ جلوگیری کند. برای جلوگیری از عدم تعادل ، همواره لوله ها را بطور زوج انتخاب کرده و بصورت ضربدری در روتور قرار دهید، در صورت لزوم لوله های خالی پر از آب را پر می کنید.

نیروی گریز از مرکز نسبی (RCF )  که برابر نیروی g  است که روی نمونه اعمال می شود. این رقم در تمام سانتریفیوژها قابل مقایسه است. RPM فقط به سرعت روتور مربوط می شود و تنها یک عاملی است که برای محاسبه نیروی g استفاده می شود ، این بدان معناست که قرار دادن همان RPM در 2 سانتریفیوژ مختلف ممکن است نیروهای g بسیار متفاوتی تولید کند.

یخچال به حفظ دمای ثابت در سانتریفیوژ کمک می کند ، سانتریفیوژهای غیر یخچالی باعث ایجاد گرمای اصطکاک در طول چرخه اجرا می شوند. بنابراین اگر نمونه های شما نمونه های گرمازا هستند باید از سانتریفیوژ یخچال استفاده شود. در بسیاری از موارد ، دانشمندان دوست دارند دمای زیر محیطی مانند + 4 درجه سانتیگراد را انتخاب کنند.

سرعت را می توان از 100rpm تا 22،000 دور در دقیقه برنامه ریزی کرد.

در حال حاضر چندین مدل موجود است که امکان کنترل گرمایش و سرمایش را در محدوده 4 تا 60 درجه سانتیگراد فراهم می کند. دما از طریق برنامه نویس به طور دقیق کنترل می شود.

سوالات متدوال در مورد

میکروسکوپ‌ها

شاید بتوان گفت که میکروسکوپ های آپرایت عمومی ترین نوع میکروسکوپ ها می باشند که نمونه زیر آبجکتیو قرار می گیرد.این مدل در مورد نمونه های بایولوژیکال که روی لام های کلاسیک ثابت می شوند مورد استفاده است.
نمونه قطر بسیار کمی داشته و روی توسط لامل که قطر آن کمتر از هفده صدم میلیمتر است فیکس می شود. همانطور که توضیح داده شد این میکروسکوپ ها با نمونه هایی که روی لام هستند کار می کنند. در صورتی که قطر لامل بیشتر از مقدار ذکر شده باشد تصویر در فاصله کانونی نبوده و تشکیل نمی شود و یا تار خواهد بود. در عوض میکروسکوپ های اینورت دارای ساختاری عکس آپرایت بوده و آبجکتیو ها در پایین و نمونه در بالا خواهد بود.
این میکروسکوپ ها در حیطه بایولوژی در آزمایشگاه هایی استفاده می شوند که کار کشت سلول انجام می دهند. در این آزمایشگاه ها سلول ها در ظروف پلاستیکی مانند پتری دیش و پلیت ها کشت داده می شوند. که قطر آنها مسلما از قطر لامل یا لام بیشتر است و آبجکتیو ها می توانند در عمق تصویر را تشکیل دهند. علاوه بر آن در صورتی که نیاز به دیدن لام باشد باید لام را برعکس روی استیج گذاشت.

استریو میکروسکوپ یا لوپ طراحی شده است تا نمونه های بزرگی که با چشم غیر مسلح دیده می شوند با دقت بالاتر و زوم بیشتری تا پنجاه برابر مشاهده گردند.

استریو میکروسکوپ ها در مدل های ثابت آپ رایت یا قابل جابجایی در سه بعد طراحی شده اند.

میکروسکوپ های کامپاند یا قدرت بالا برای مشاهده نمونه هایی که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند و برای بزرگنمایی بین 40 تا هزار برابر طراحی شده اند. این سیستم ها دارای دو مدل آپ رایت و اینورت می باشند.

دو راه برای گرفتن عکس توسط میکروسکوپ وجود دارد:

  • اول اتصال یک دوربین با رابط خاص سی مونت روی چشم سوم میکروسکوپ و عکسبرداری.
  • دوم اتصال دوربین های معمول اس ال آر با رابط تی مونت روی چشم سوم میکروسکوپ.

فاصله دریچه ورودی آبجکتیو یا جایی که آبجکتیو روی نوز پیس سوار می شود تا بالای هد میکروسکوپ. لازم است این فاصله رعایت شود تا تصویر تشکیل شود.

تشکیل تصویر در بی نهایت. بدین منظور که بتوان اتچمنت های مختلف را بین بدنه و هد میکروسکوپ نصب کرد و خللی در تصویر ایجاد نشود.

این حلقه ها و رنگ های آن کار تشخیص نوع بزرگنمایی هر آبجکتیو را ساده می کنند. بدین صورت که رنگ های قرمز زرد سبز آبی و سفید برای بزرگنمایی های 4، 10، 20، 40یا60، 100 بین تولیدگنندگان بصورت قراردادی وجود دارد.

بله قابلیت نصب شدن وجود دارد هرچند ممکن است به دلیل طول متفاوت هد و منشور کیفیت تصویر خوب نباشد.

نه. به دلیل عدم وجود عدسی متمرکز کننده در نوع با طول محدود این قابلیت وجود ندارد.

بطور معمول بله اما ممکن است روی بعضی مدل ها به دلیل فاصله کانونی مختلف این امکان وجود نداشته باشد. تاری در دید یا دقیق نبودن بزرگنمایی از عوارض آن است.

به دلیل پایین بودن بزرگنمایی در این آبجکتیو و باز بودن فیلد کلی ، پیدا کردن محدوده مورد نظر برای فوکوس به مراتب راحت تر خواهد بود

بستن منو
×

سبد خرید